به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدتقی مهدی‌زاده ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به برنامه‌های خوب وزارت نیرو برای مدیریت مصرف برق اظهار داشت: سال جاری ناترازی مصرف برق می‌تواند به حدود 19 هزار مگاوات برسد که با اِعمال برنامه‌های خوب، 6 هزار مگاوات جبران می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با بیان اینکه برنامه‌محوری و مشوق‌محوری در مدیریت مصرف برق برای نخستین بار اتفاق افتاد و بسیار تاثیرگذار بود افزود: در همین راستا ادارات در ساعات اداری نسبت به سال گذشته باید تا 30 درصد و در ساعات غیراداری تا 60 درصد کاهش مصرف داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 174 هزار مشترک در بخش خانگی پُرمصرف هستند و 50 درصد مصارف خانگی را به خود اختصاص می‌دهند و باید برنامه‌های کنترلی برای آنان لحاظ شود گفت: جلسات متعددی با حوزه‌های مختلف از جمله بسیج، کانون صنایع و شرکت‌ شهرک‌های صنعتی تشکیل دادیم و بیش از 100 اکیپ پایش راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان نیز در این‌ جلسه ضمن ارائه گزارشی از مدیریت آب در استان اظهار داشت: 238 هزار هکتار اراضی شالیزاری در استان گیلان داریم که 172 هزار هکتار تحت پوشش سد سفیدرود هستند و 66 هزار هکتار خارج از شبکه سفیدرود هستند.

وحید خرمی با اشاره به نحوه مدیریت آب در شرایط خشکسالی گفت: 32 هزار و 500 هکتار از اراضی استان آبیاری سخت دارند که در این راستا قرارگاه جهادی مدیریت آب در استان تشکیل شده است و توانستیم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم و امکانات سایر دستگاه‌ها به کمک به مدیریت آب آمد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون مدیریت آب، لایروبی انهار و فعالیت ایستگاه‌های پمپاژ خاطرنشان کرد: حدود 150 میلیارد تومان درخواست اعتبار داشتیم و اقداماتی از قبیل لایروبی انهار، تامین تجهیرات، ایستگاه‌های پمپاژ و کارهای مربوط به بخش تامین آب کشاورزی با تامین اعتبار انجام شده است.

انتهای پیام/612/ی

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
تسنیم گیلان