به گزارش بیاخبر گیلان

مدیر کل صمت گیلان در حاشیه بازدید از فروشگاه های مختلف در شهرستان های رشت، خمام و بندر انزلی گفت: امروز کلیه کارمندان صمت گیلان در قالب ۱۰۰ گشت نظارتی روانه بازار شدند و ۳۴۳ مورد بازرسی از فروشگاه های ارزاق عمومی انجام شده است.

همای خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، تیمور پورحیدری در حاشیه این بازرسی ها از کشف ۸۰ کارتن روغن خبر داد و گفت: این روغن ها به قیمت غیر مصوب به مردم عرضه می شده است که سریعا با حضور بازرسان این اداره کل، ضمن جریمه فروشگاه زنجیره‌ای مذکور، مدیر هلدینگ این فروشگاه طی تماس تلفنی،نسبت به تخلف تفهیم شده است تا مشابه این تخلف در سایر فروشگاه نباشند وگرنه با تشکیل پرونده و جریمه سنگین تر اعمال قانون خواهند شده است.

مدیرکل صمت استان گیلان همچنین با حضور در فروشگاه های بزرگ استان ضمن بررسی وضعیت موجود اقلام اساسی در سطح بازار عنوان کرد: همکاران این اداره کل با ۴۲ تیم بازرسی در رشت و بیش از۷۸ تیم بازرسی در شهرستان ها عازم کف بازار شدند و اقلام مرغ، روغن، ماکارونی و شکر را پایش و رصد کردند.

وی در ادامه گفت: تا ظهر امروز فقط در رشت بیش از ۳۴۳ مورد و در کل استان ۱۱۰۰ بازرسی از اصناف استان در حوزه مواد غذایی صورت گرفت که ماحصل آن ۲۱۱ فقره تشکیل پرونده تخلف با ارزش بیش از ۸۰۰ میلیون ریال تشکیل گردید.

دکتر پورحیدری گفت: در بازرسی های این اداره کل یک انبار در رشت شناسایی گردید که در آن اقلام اساسی نظیر روغن، رب، ماکارونی با ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون ریال احتکار شده بود و اقلام مذکور در اختیار مقامات قضایی جهت توزیع بین عموم مردم قرار گرفت.

وی همچنین از آرامش نسبی بازار سخن گفت و افزود: با توجه به اینکه تمامی اقلام اساسی به وفور در انبار ها و سطح عرضه موجود است، مردم دغدغه ای در تامین آنها نداشته باشند.

مدیرکل صمت استان گیلان از تجهیز سامانه پاسخگویی به شکایات این اداره کل جهت رسیدگی سریعتر به گزارشات مردمی سخن گفت و خاطرنشان کرد: از مردم فهیم استان تقاضا دارم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در سطح عرضه و توزیع کالا هرچه سریعتر با شماره تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند و یا از طریق سامانه ۱۲۴.irاعلام نمایند تا بازرسان این اداره کل در کمترین زمان ممکن به تخلفات اعلام شده رسیدگی نمایند

با کانال همای خبر همراه باشید.

http://homaygilanir

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
خبرگزاری همای گیلان