به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش گیلانستان، مرتضی امینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گشت تعزیرات در راستای مقابله با احتکار در گیلان با شدت در حال انجام است، اظهار کرد: پس از حذف ارز ترجیحی شاهد افزایش قیمت برخی از کالاها بودیم و در همیم راستا سازمان  تعزیرات حکومتی تیم‌های بازرسی خود را روانه سطح بازار در تمامی نقاط گیلان کرده است.

وی با اشاره به کشف مقادیر قابل توجه روغن وشکر در استان گیلان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در چند روز گذشته ۳۴ تن روغن و ۲۵ تن شکر احتکار شده توسط تعزیرات حکومتی کشف شده است.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان اقلام احتکار شده با ارزش ۴۲۰۰ تومانی و قیمت قبلی تهیه و خریداری شده بود، اما متخلفات قصد داشتند با قیمت جدید توزیع کنند.

امینی با تأکید بر لزوم تشدید نظارت‌ها بر توزیع اقلام ضروری توسط اصناف بیان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی به‌عنوان مرجع اصلی رسیدگی به تخلفات اقتصادی کار شبانه روزی را در سراسر استان آغاز و اقدامات نظارتی را تشدید کرده است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته اقدام مشترک  در استان گیلان افزود: سازمان جهاد کشاورزی وظیفه تأمین کالا، صمت وظیفه نظارت و بازرسی و تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی به تخلفات و اقدامات قانونی را بر عهده دارد و در همین راستا از خروج کالاهای اساسی از استان به بهانه درج قیمت جدید جلوگیری می شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان نقش مجموعه های امنیتی و اطلاعاتی و سپاه در کشف احتکار را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: کشف چندین تن روغن، مرغ و شکر در گیلان بدون هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و امنیتی امکان پذیر نبوده است لذا به منظور ایجاد آرامش در بازار اقلام کشف و توقیف شده بین مردم با قیمت مصوب توزیع می‌شود.

امینی از برخورد جدی و پلمپ نانوایی‌های متخلف در گیلان خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم سران قوا قیمت نان هیچگونه تغییری نداشته و در صورت مشاهده گرانفروشی توسط نانوایی‌ها مجازات ۱۰ برابری اعمال  و انبار و نانوایی محل تخلف پلمب می‌شود.

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
گیلانستان