به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش آژانس خبری ریحان، علی اکبر کریمی افزود: با طرح سئوالی از وزیر راه و شهرسازی، علت اخذ مبالغ مازاد از متقاضیان طرح مسکن ملی در اراک را پیگیری کرده ایم. چرا که دریافت مبالغ اضافه از متقاضیان مسکن در اراک با وجود وعده رایگان بودن زمین پروژه‌های مسکن ملی توجیه قانونی ندارد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، قرار است که در کمیسیون عمران مجلس، سئوال بنده از وزیر راه و شهرسازی مطرح شود. مهمترین محور سوال اینجانب از وزیر راه و شهرسازی درباره علت اخذ حدود ۳۰ میلیون تومان از هر متقاضی مسکن ملی در پروژه ۸۱۰۰ واحدی اراک بابت حق پذیره اوقاف است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اظهار داشت: با وجود وعده رایگان بودن زمین پروژه‌های مسکن ملی، این اقدام فاقد توجیه قانونی بوده و مغایر رویکرد اصلی دولت در طرح مسکن ملی و تأمین مسکن برای مردم با کمترین هزینه است.

کریمی تصریح کرد: با عنایت به اینکه مطابق قوانین و مقررات ناظر بر پروژه‌های مسکن ملی، زمین محل اجرای این پروژه‌ها باید به طور رایگان تأمین شود، علت انتخاب ۷۰ هکتار زمین اوقافی برای ساخت ۸۱۰۰ واحد مسکونی در شهر اراک برای طرح مسکن ملی چیست؟

وی بیان داشت: در حالی که اراضی اوقافی خارج از محدوده شهر اراک و دارای کاربری زراعی بوده، علت مطالبه چند صد میلیارد تومان بابت پذیره اراضی اوقافی فوق که به هر نفر از متقاضیان حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه اضافی تحمیل کرده است چیست؟

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس تأکید کرد: وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی حوزه طرح مسکن ملی، باید پاسخگوی تحمیل این هزینه اضافی به مردم باشد.

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

https://gilan.biakhabar.ir/

منبع خبر
ریحان