واکسیناسیون بیش از ۷۰ درصدی نوبت دوم ویژه دانش آموزان و کادر آموزشی

به گزارش بیا خبرگیلان

ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از پوشش بیش از ۷۰ درصدی دانش آموزان و افراد مرتبط با فضاهای آموزشی در نوبت دوم خبر داد و گفت: دانش آموزان در نوبت اول صد درصد تحت پوشش هستند.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان گیلان طی امروز خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵۱ بیمار بستری داریم که حال ۶۲ نفر وخیم است.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از امروز در گیلان، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان واکسیناسیون همگانی را با جدیت دنبال می کند و از نظر پوشش هر دو دوز در صدر قرار دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از واکسیناسیون صد درصدی دانش آموزان متوسطه اول و دوم استان در نوبت نخست خبر داد و تصریح کرد: کلیه افراد مرتبط با فضاهای آموزشی اعم از معلمان و دانش آموزان و اولیای مدرسه و رانندگان سرویس و… واکسینه شدند.

مهرابیان از پوشش بیش از ۷۰ درصدی دانش آموزان و افراد مرتبط با فضاهای آموزشی در نوبت دوم خبر داد و عنوان کرد: بازدید و نظارت بر فعالیت مدارس براساس چک لیست های ویژه ستاد کرونا ادامه دارد و تهویه مناسب، رعایت فاصله فیزیکی، جلوگیری از عرضه مواد غذایی، چیدمان مناسب نیمکت ها، رعایت زمان برگزاری کلاس و استفاده از مواد گندزدا و بهداشت سرویس بهداشتی و آبخوری ها در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به راه اندازی گشت های مشترک دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پروش در مدارس، یادآور شده است: در جهت حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان به مدارس دارای مشکل اخطار می دهیم.

انتهای پیام

جدیدترین اخبار گیلان و شهر رشت را به صورت زنده در سایت بیاخبر گیلان بخوانید. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

https://gilan.biakhabar.ir/

منبع خبر
ایسنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

89 + = 90