به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش ایرنا، مسئول برگزاری این دوره از مسابقات صبح امروز شنبه در حاشیه آغاز بازی های والی چل به گزارشگر ایرنا گفت: این دوره از مسابقات برای اولین بار در سطح کشور و در روستای کیسم آستانه اشرفیه برگزار می شود.

نورگان رنجبر با اشاره به اینکه برگزاری این مسابقات با هدف توسعه ورزش های بومی محلی و همچنین ایجاد نشاط در بین جوانان روستایی برگزار می شود ادامه داد: مسابقات والی چل کیسم به مدت سه روز و با حضور ۱۰ تیم از روستاهای مختلف آستانه اشرفیه برگزار می شود.

وی افزود: ابعاد برگزاری اولین دوره از مسابقات والی چل که در یکی از شالیزارهای منطقه  کیسم آستانه اشرفیه انجام می شود ، همانند یک زمین والیبال در نظر گرفته شده است

به گفته مسئول برگزاری این دوره از مسابقات، تیم های شرکت کننده در این دوره از مسابقات در دو گروه پنج تیمی با هم به رقابت می پردازند ، ضمن آنکه تعداد ۲ بازیکن اصلی ، یک بازیکن ذخیره و یک مربی این تیم ها را همراهی می کنند.

رنجبر یادآور شده است: این مسابقات با همکاری و مشارکت  فرمانداری ، بخشداری بخش مرکزی ، اداره ورزش و جوانان ، هیئت ورزش های روستایی و عشایری ، حوزه مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کیسم ، شورای اسلامی و دهیاری کیسم برگزار می شود.

روستای کیسم در حدود ۱۰ کیلومتری شهر آستانه اشرفیه واقع شده است.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
ایرنا گیلان