مردم در شوک قبوض برق هستند | مجلس بررسی می کند

به گزارش بیاخبر گیلان

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: صدور قبوض نجومی برق، مردمی را -که تابستان ساعت‌ها در تاریکی به سر برده‌اند- بسیار شوکه کرد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از خانه ملت، رسول فرخی میکال درباره اعتراض‌های اخیر مردم به افزایش نجومی قبوض برق، گفت: اگرچه وزارت نیرو جهت تامین برق در سراسر کشور با چالش جدی رو به رو شده است و مردم نسبت به قطعی‌های مکرر برق بسیار معترض بودند اما صدور قبوض نجومی برق، مردمی که تابستان ساعت‌ها در تاریکی به سر برده‌اند را بسیار شوکه کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم بی‌برقی را تحمل کردند اما دیگر توان پرداخت قبوض نجومی را ندارند، افزود: قبض یک خانواده که نهایتا ۲۰۰هزار تومان بود عرض یک ماه به ۲ میلیون تومان رسیده که به هیچ عنوان منطقی نیست بنابراین باید این قبض‌ها تعدیل شود چراکه در غیر این صورت منجر به یک نارضایتی خواهد شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها مجلس با تاکید بر اینکه افزایش قبوض صرفا شامل حال پرمصرف‌ها نشده بلکه خانواده‌هایی که مصرف عادی نیز داشتند با قبوض سرسام آور مواجه شده‌اند، ادامه داد: از آنجا که طبقات محروم در حوزه انتخابیه بنده و دیگر مناطق کشور توان پرداخت چنین قبوضی را ندارند، وزارت نیرو باید هرچه سریع‌تر به موضوع ورود کرده و قبض‌ها را شامل بخشودگی چندین درصدی کند در غیر این صورت، مجلس از قدرت نظارتی و قانونی خود برای رفع این مشکل ایجاد شده برای مردم نهایت استفاده را خواهد کرد

به نقل از

دیارمیرزا
کلیه اخبار توسط موتور جستجوی هوشمند خبری سایت از منابع معتبر خبری ایران و استان گیلان جمع آوری می شود . هیچ دخالت انسانی در ایجاد محتوا وجود ندارد . در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =

17 + = 23