به گزارش بیاخبر گیلان

همای گیلان/گیلان مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، با بیان اینکه ۳۴ تن روغن و ۲۵ تن شکر احتکار شده را کشف کردیم، گفت: این اقلام احتکار شده با ارزش ۴۲۰۰ تومانی و قیمت قبلی تهیه و خریداری شده بود، اما متخلفات قصد داشتند با قیمت جدید توزیع کنند.

مرتضی امینی، با اشاره به آغاز طرح مردمی سازی یارانه ها، اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی نیز به عنوان مرجع اصلی رسیدگی به تخلفات اقتصادی کار شبانه روزی را در سراسر استان آغاز و اقدامات نظارتی را تشدید کرده است.

وی از تشکیل کمیته اقدام مشترک خبر داد و تصریح کرد: جهاد کشاورزی وظیفه تامین کالا، صمت وظیفه نظارت و بازرسی و تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی به تخلفات و اقدامات قانونی را بر عهده دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با بیان اینکه ۳۴ تن روغن و ۲۵ تن شکر احتکار شده را کشف کردیم، گفت: این اقلام احتکار شده با قیمت قبلی تهیه و خریداری شده بود، اما متخلفان قصد داشتند با قیمت جدید توزیع کنند.

امینی، ضمن قدردانی از همکاری مجموعه های امنیتی و اطلاعاتی و سپاه با همکاران نظارتی استان، عنوان کرد: اقلام کشف و توقیف شده بین مردم با قیمت مصوب توزیع شده است.

وی با بیان اینکه قیمت نان هیچگونه تغییری ندارد، خاطرنشان کرد: براساس مصوبه سران قوا، اقدامات قضایی سازمان تعزیرات حکومتی تشدید شده و لذا در صورت مشاهده تخلف و احتکار مجازات ۱۰ برابری اعلام می شود و انبار و نانوایی محل تخلف پلمب شده و نصب بنر صورت می گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، از برخورد شدید با سودجویان خبر داد و متذکر شده است: قیمت کالاها به جز چهار قلم گفته شده تغییر نکرده؛ همچنین از خروج کالاهای اساسی از استان به بهانه درج قیمت جدید جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه وفور کالا در استان وجود دارد و به مرور در بازار توزیع می شود، تصریح کرد: مردم با سامانه های ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و ۱۲۴ صمت به امر نظارت کمک کنند، زیرا افزایش قیمت ها صرفا با مصوبه ستاد تنظیم بازار بوده و هرگونه افزایش قیمت تخلف است.

با کانال همای خبر همراه باشید.

http://homaygilanir

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
خبرگزاری همای گیلان