به گزارش بیاخبر گیلان

فرماندار رشت با اشاره به پیشگامی دستگاه‌های دولتی در عقب نشینی از حریم ۶۰ متری سواحل، خاطر نشان کرد: با دستور ریاست محترم جمهوری در زمینه آزادسازی حرایم، انحصار استفاده از سواحل شکسته شده است.

همای خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی در مراسم آغاز بکار طرح های سالم‌سازی سواحل شهرستان که عصر روز (چهارشنبه) در محل طرح سالم سازی مروارید خزر برگزار شده است، با اشاره به این موضوع که در نتیجه اراده دولت سیزدهم در زمینه تامین واکسن و تکمیل واکسیناسیون عمومی، بعد از دوسال سخت امکان حضور در طبیعت و استفاده از نعمات الهی به وجود آمده، خاطرنشان کرد: کارگزاران دولت در ادامه نهضت خدمت رسانی بی منت به مردم با حضور مستمر و میدانی خود در راستای فراهم آوردن شرایط استفاده ایمن هم وطنان از مواهب طبیعی و نعمات خدادادی تلاش خواهند نمود.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به تحقق دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر آزادسازی حریم ۶۰ متری سواحل که با پیشقدمی دستگاه‌های دولتی در این امر نشانگر عزم جدی دولت سیزدهم مبنی بر ایجاد تحول در نحوه ارائه خدمت به مردم بوده است، اظهار داشت: با فراهم آوردن امکان استفاده بالسویه شهروندان و گردشگران از دریا، انحصار استفاده از سواحل شکسته شده است.

امام پناهی با بیان این مطلب که خوشبختانه از آغاز فصل گرما تاالان شاهد غرق شدگی در طول سال نوار ساحلی شهرستان نبوده ایم، گفت: با کمک دهیاران، بسیج و نیروی انتظامی در ۶۰ نقطه خطرآفرین از توابع شهرستان رشت، تابلوها و علائم هشدار دهنده نصب گردیده و در نظر از تا در آینده نزدیک تعداد ۷۰ نفر ناجیان غریق مستقر در نقاط خطر آفرین به ۱۲۰ نفر افزایش یابد.

فرماندار رشت با اشاره به تلاش بی‌وقفه متولیان امر مانند بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه، اورژانس، ناجیان غریق، هلال احمر و ورزش و جوانان در ایمن سازی ساحل ۲۲ کیلومتری شهرستان و ایجاد بستر مناسب استفاده خانواده‌ها و گردشگران از سواحل ۱۰ روستای ساحلی رشت، اظهار داشت: در ایام تابستان پیش‌رو، ۴ طرح سالم‌سازی دریا در دو بخش لشت نشاء و خشکبیجار مهیای استفاده هم وطنان گرامی خواهند بود.

گفتنی است فرماندار رشت در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح‌های سالم‌سازی سواحل شهرستان رشت از نمایشگاه صنایع دستی و برگزاری نمادین ورزش های بومی­­­­­- محلی و مانور آمادگی تیم های نجات غریق مستقر در طرح سالم سازی مروارید خزر بازدید به عمل آورد.

با کانال همای خبر همراه باشید.

http://homaygilanirCheck Alsoبزرگترین مجموعه پینت بال کشور با حضور فرماندار رشت در دهستان پیربازار رشت به بهره …

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
خبرگزاری همای گیلان