به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش شنبه شب گزارشگر ایرنا، هادی بشری با اشاره به اینکه در بازنگری طرح هادی روستای دلیوندان، بی‌عدالتی، نابرابری و ظلم بزرگی صورت گرفته است، اظهار داشت: در بازدید مشاهده شده است که مسئولین محلی، زمین‌های کشاورزی خود و بستگان را به کاربری مسکونی و زمین‌هایی که کاربری آن مسکونی و برای افراد محروم و بی‌بضاعت روستا است و چند متر بیشتر با زمین‌های مسئولین محلی فاصله ندارد، خارج از طرح هادی قرار داده اند.

وی افزود: این بی‌عدالتی، نابرابری و ظلم، مصداق بارز فساد و رانت اطلاعاتی است و مردم روستا به طرحی که در اسفند ماه گذشته بازنگری شده است، گله‌مندند.

دادستان صومعه‌سرا از ارسال نامه‌ای به مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان خبر داد و افزود: وقوع رانت اطلاعاتی و فساد گسترده در بازنگری طرح هادی روستای دلیوندان  صورت پذیرفته است و دستور توقف طرح مربوطه در راستای ماده ۱۳، ۱۴ و ۱۵ از قانون ارتقا سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و ماده ۵۷۶ از قانون مجازات اسلامی و دستورالعمل نحوه مقابله با ترک فعل وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن، صادر شده است وظرف ۳ ماه طرح جدید باید بازنگری و اصلاح شود.

وی افزود: دادستانی به لایه‌های این فساد در هر مرحله‌ و هر منصب ورود و با مسببین به شدت برخورد خواهد کرد.

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
ایرنا گیلان