به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش خط گیلان، به نقل از روابط‌ عمومی حفاظت محیط زیست گیلان ، رضا زمانی ، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت :مأموران یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان صومعه سرا در یک اقدام زیبا در این روزهای برفی در پناهگاه حیات وحش  این شهرستان برای پرندگان دانه پاشی کردند.

وی افزود : با توجه به برودت هوا و بارش برف و در دسترس نبودن غذا برای پرندگان ، محیط بانان  یگان حفاظت محیط زیست صومعه سرا با دانه پاشی ۳۰۰ کیلوگرم دانه در پناهگاه حیات وحش سلکه شهرستان صومعه سرا در تهیه غذا برای پرندگان کمک کردند.

زمانی با اشاره به سرما وبارش برف یادآور شده است : پرندگان در روزهای زمستان نیازمند کمک و حمایت بیشتر مردم برای گذراندن روزهای سخت برفی هستند و با توجه به اینکه در روزهای سرد برفی مواد غذایی کم می شود پرندگان و سایر حیوانات به مناطق مسکونی نزدیک می شوند.

وی از دوستداران محیط زیست خواست که در این روزها سایر جانوران به ویژه پرندگان را از یاد نبرده و میزبان خوبی برای آنها باشند.

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

https://gilan.biakhabar.ir/

منبع خبر
خط گیلان