به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش ایرنا، ورزشگاه پوریای ولی تالش معروف به قلعهٔ عقاب‌ها، مجموعه ای چند منظوره با ظرفیت ۱۰ هزار نفر با قدمتی بیش از نیم قرن به عنوان ورزشگاه خانگی تیم فوتبال چوکا در بلوار شکردشت قرار دارد و تعدادی از هیئت‌های ورزشی شهرستان تالش در حریم این مجموعه ورزشی بنا شده ‌است.

بی شک دیدارها و رقابت های خانگی در پختگی و بالندگی تیم ها تاثیر قابل توجهی دارد و حس و حال حضور هواداران و تشویق تماشاگران در رقابت های خانگی را نمی توان در انگیزش فوتبالیست ها و ورزشکاران، برای رویارویی قهرمانانه با رقبا نادیده گرفت.

تجربه، گویای این حقیقت است که در سال های گذشته آماده نبودن ورزشگاه پوریای ولی تالش برای تمرینات و مسابقات خانگی چوکا در افت و نزول رتبه این تیم موثر بوده است و خوشبختانه با بازسازی ان از برکت سفر هیئت دولت به گیلان، خون تازه ای در رگ ورزشکاران و بخصوص فوتبالیست ها جریان یافته است.

به قول قربانعلی الماس خانه رییس هیات فوتبال استان گیلان، تزریق به موقع اعتبارات مصوب در تکمیل و راه اندازی پروژه های ورزشی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و با توجه به تورم، همواره جذب به موقع و سریع اعتبارات برای بازسازی و مرمت طرح های نیمه تمام ورزشی ضرورت دارد.

خوشبختانه در سفر سال گذشته هیئت دولت به گیلان ۱۳۶ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های ورزشی استان تصویب شده است که ۱۵ میلیارد تومان آن برای تکمیل ورزشگاه پوریای ولی تالش بود و با حضور و بازدید وزیر ورزش از این مجموعه ورزشی تحقق یافته بود.

در فروردین ماه سال جاری طرح تجهیز و نوسازی ورزشگاه پوریای، شامل تجهیز و نوسازی چمن مصنوعی و استقرار دکل‌های نور ورزشگاه با ۱۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری به استان گیلان، با حضور عباسی استاندار گیلان به بهره برداری رسید و بخش مهمی از نواقص ورزشگاه رفع شده است.

البته باید در کنار تامین و تجهیز ورزشگاه پوریای ولی، به یک مولفه دیگر برای استمرار سربلندی این تیم توجه شود و آن مقوله تثبیت مدیریت و مربیگری تیم است؛ فراموش نکنیم که چوکا تالش در فصل های گذشته که تغییر متعدد مربی را تجربه می کرد، دچار افت شده بود و از این نظر، حفظ یکپارچگی و انسجام مدیریتی برای دوام توفیقات بازیکنان آن لازم است.

عکس العمل ها به صعود چوکا تالش به لیگ دسته یک

ورزشگاه پوریای ولی تالش که به خاطر تربیت ورزشکاران زبده و تیز پرواز به قلعه عقاب ها شهرت دارد، چهارشنبه هفته گذشته در زیر باران شاهد درخشش شاگردان حسن اشجاری در قالب تیم فوتبال چوکا در برابر تیم نفت گاز گچساران بود و هنگامی که سوت داور در لحظه پایان دیدار با نتیجه ۳ بر یک به نفع چوکا به صدا درآمد، در واقع سوت ورود چوکا به لیگ دسته یک دمیده شده است و حدود پنج هزار تماشاگر دلداده چوکا بازیکنان مورد علاقه خویش را به آغوش کشیدند.

هر چند بارش باران اجازه نمی داد اشک شوق تالشی ها نمایان شود اما شعف پرواز چوکا از قلعه عقاب ها بر فراز لیگ دسته یک، به ورزشگاه پوریای ولی و اظهار شعف شهروندان در خیابان ها ختم نشد بلکه حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی موفقیت این تیم ریشه دار را با انتشار توئیتی به موکلان خود در شهرستان های یاد شده تبریک و شادباش گفت.

حجت الاسلام مجتبی نورزاد امام جمعه تالش با انتشار پیام تبریک، از صعود چوکا به لیگ دسته اول کشور ابراز خرسندی و این رویداد ورزشی را معجزه یکدلی و اتحاد قلمداد کرد و نوشت: همچنان مسیر همدلی، بهترین راه سربلندی است و تالشی ها بارها این حقیقت را ثابت کرده اند.

جهانبخش آرمان مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان و کیا عاشوری فرماندار تالش که از نزدیک شاهد غلبه چوکا بر نفت و گاز گچساران بودند، بعد از پایان این دیدار آغاز از ماهان صادقی بازیکن تالشی تیم ملی نوجوانان فوتبال تجلیل کردند و سپس با انتشار پیام های جداگانه، قهرمانی شیرین چوکا را به مردم و هواداران فوتبال تالش تبریک گفتند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان ، ۱۸ تیم در یک گروه به طور دوره‌ای و رفت و برگشت رقابت می کنند و تیم های ملوان بندر انزلی و شهرداری بندرآستارا نمایندگان استان گیلان در این لیگ بودند و چوکا تالش نیز نمایندگی استان در لیگ دسته یک را کسب کرد و ملوان بندر انزلی صعود به لیگ برتر را نیز تجربه نمود.

سایت بیا خبر گیلان مرجع کامل اخبار استان گیلان و شهرستان رشت. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
ایرنا گیلان