به گزارش بیا خبرگیلان

محمد رحمتی امروز در گفت‌وگو با گزارشگر فارس در رشت با اشاره به وضعیت تعطیلی آموزش حضوری مدارس روز سه‌شنبه ۲۸ دی ماه در سطح استان با توجه به برودت هوا و بارش برف اظهار کرد: مدارس ناحیه یک و دو رشت و شهرستان خمام در مقاطع تحصیلی ابتدایی صبح و عصر و مدارس  متوسطه اول شیفت صبح تعطیل بوده و تدریس به صورت مجازی خواهد بود.

وی با بیان اینکه مدارس شهرهای رودبار، عمارلو، رحمت آباد و بلوکات، سنگر، دیلمان، آستانه‌اشرفیه و کوچصفهان، مدارس شهری و روستایی تمام مقاطع تحصیلی تعطیل هستند، گفت: در مناطق اطاقور و رحیم‌آباد (اشکور) تنها مدارس ابتدایی مناطق کوهستانی تعطیل بوده و در منطقه لشت‌نشاء نیز مدارس ابتدایی مناطق شهری و روستایی در شیفت‌های صبح و عصر تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اینکه کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه اوّل شهرهای سیاهکل و شفت تعطیل و مدارس متوسطه دوّم به ترتیب با یک و دو ساعت تأخیر آغاز می‌شود، بیان کرد: در لاهیجان مدارس ابتدایی شهری و روستایی تعطیل و مدارس متوسطه اول و دوم با یک ساعت تأخیر آغار  خواهد شده است.

وی با اشاره به وضعیت مدارس در صومعه‌سرا و اینکه تمام  فعالیت مدارس ابتدایی با یک ساعت تأخیر آغاز می‌شود، گفت: تعطیلی مدارس به معنی تعطیلی آموزش نیست و روند آموزش در مدارس تعطیل اعلام شده به صورت مجازی  پیگیری و حضور عوامل اجرایی در مدارس الزامی است.

رحمتی با اشاره به امتحانات حضوری دانش آموزان با توجه به اعلام تعطیلی برخی مدارس بیان کرد: با توجه به اعلام  تعطیلی برخی مدارس، امتحانات داخلی و حضوری  مدارس تعطیل اعلام شده، با تعیین تاریخ جدید توسط عوامل مدرسه به روز دیگری موکول می‌شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آخرین اخبار استان گیلان و شهر رشت را در بیا خبر گیلان بخوانید. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

https://gilan.biakhabar.ir/

منبع خبر
فارس