به گزارش بیا خبرگیلان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درفک خبر؛فرماندار رودبار در بازدید از شرکت تولیدی گفت؛ امیدواریم زباله رودبار به صورت مطلوب ساماندهی شود

طهمورث عموپور افزود؛ با توجه به شعار سال ترسیمی رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین، ساماندهی زباله در شهرستان رودبار حسب دستور استاندار گیلان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود؛ در این خصوص از متخصصین دانش بنیان شهرستان رودبار استفاده کردیم که سیستمی را طراحی و ساختند که با دانش داخلی استفاده می شود و از ۹۹/۹ درصد زباله استفاده کامل می شود.

فرماندار گفت؛ شیرابه تولیدی زباله هم که سمی ترین قسمت زباله است به قیر و سایر سوخت‌ها تبدیل می شود و از آن می توان در پروژه های شهری و بزرگراه ها استفاده کرد.

عموپور تصریح کرد؛ با تکمیل این پروژه می توانیم روزانه صد تن زباله تولیدی رودبار را ساماندهی کنیم و در سایر نقاط استان هم استفاده کرد تا از طلای کثیف به نحو احسن استفاده شود.

 

اولین و برترین خبرخوان گیلان , خبرخوان رشت . پوشش زنده و لحظه به لحظه اخبار استان گیلان و شهر رشت در خبرخوان بیاخبر گیلان. در صورت مغایرت هر مطلب یا خبر با قوانین ایران یا انتشار اخبار کذب و خلاف واقع , لینک خبر را به شماره 09399295833 پیامک نمایید.

خانه – بیا خبر گیلان | جدیدترین و مهمترین اخبار گیلان

منبع خبر
درفک خبر